ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Δύο χρυσά μετάλλια, τρία ασημένια και ένα χάλκινο και συνολικά 10 δυνατές συμμετοχές ήταν η συγκομιδή των κυανοκόκκινων  κουπιών την Κυριακή 14 Απριλίου 2019, στους Διασυλλογικούς Αγώνες «Παύλος Δαμαλάς» που διοργάνωσε ο Όμιλος Ερετών, στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.

Μια συγκομιδή αρκετά σημαντική ενόψει  των  Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων του 2019. Στο πρώτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Γαβιώτη Μαργαρίτα στο σκίφ κορασίδων και η Σύριγγα Βούρου Αικατερίνη Ρόζα μαζί με την Γαβιώτη Μαργαρίτα στο διπλό σκιφ νεανίδων. Τα ασημένια μετάλλια κατέκτησαν τα πληρώματα Σύριγγα Βούρου Αικατερίνη Ρόζα στο σκιφ κορασίδων και η Λιόλου Γαβριέλλα στο σκιφ κορασίδων ανάπτυξης  ενώ το πλήρωμα του διπλού σκιφ παίδων με τους Γιαννουλόπουλο Κωνσταντίνο και Κανέλλο Γιάννη ανέβηκε και αυτό στο δεύτερο σκαλί. Άρωμα γυναίκας το έκτο μετάλλιο που ήταν χάλκινο και το κατέκτησε η Παυλάτου Νατάσσα  στο  σκιφ  γυναικών. Εξαιρετική ήταν και οι προσπάθεια των υπόλοιπων αθλητών , Κουμβούτη Παναγιώτη, Ιορδανίδη Μάριου και Βαλσαμή Ειρήνης που παρόλες τις ατυχίες αγωνίστηκαν    Αναλυτικά η συγκομιδή των αγώνων: